Aranżacja łazienki – trendy i porady!

Aranżacja łazienki - trendy i porady!

Łazienka to wyjątkowe miejsce – przestrzeń relaksu i odpoczynku po trudnym dniu. Jak ją urządzić, by idealnie współgrała z innymi wnętrzami, dawała nam poczucie komfortu, a dodatkowo wpisywała się w aktualnie obowiązujące trendy? Sprawdzamy!

Co będzie modne w aranżacji łazienek?

Przegląd zaczynamy od płytek. Aby spełniały swoją funkcję, powinny mieć właściwości antypoślizgowe (podłoga) i być łatwe w czyszczeniu. Cały czas bardzo mocno trzyma się trend na minimalizm i płytki w odcieniach bieli. Czy to dobry wybór? Tak, jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, a równocześnie podejrzewasz, że wystrój łazienki może ci się po jakimś czasie znudzić. Do białych płytek łatwo dopasować inne dodatki, więc to bardzo bezpieczna opcja.

Równocześnie w łazienkach wciąż królują marmury i duże formaty. Łazienka w takim stylu będzie ponadczasowa, elegancka. Możemy do nich dopasować złote krany, albo postawić na monochromatyczny look. Nie wszystkie płytki muszą być takie same – zabawa kolorem i formą pozwoli wyróżnić w naszej łazience strefy.

Nie zapomnijmy o tym, jak ważne jest tu oświetlenie – jedno źródło to za mało, by np. wykonać makijaż. Punkty świetlne powinny znajdować się (poza sufitem) nad lustrem oraz nad wanną.

Trendy w wyposażeniu łazienki 2021

Tu, jak zwykle, panuje spora dowolność, ale modne na pewno będą łazienki w stylu naturalnym – drewniane czy wiklinowe dodatki, suche trawy w wazonach, doniczki z kwiatami, a nawet… fototapety przedstawiające zielone krajobrazy.

Coraz częściej w projektach spotykamy też obłe kształty umywalek czy wanien, a także odstępstwa od koloru białego. Czarny sedes, zielona ceramika? To może naprawdę wyglądać interesująco! Pamiętajmy, że liczy się spójność – mieszanie trendów nie zawsze jest dobrym pomysłem. Podczas aranżacji nietypowych lub małych łazienek warto też skonsultować się z architektem – być może dzięki temu odkryjemy, że jednak znajdzie się gdzieś miejsce na ukochaną wannę albo że wcale nie jesteśmy skazani na mikroskopijny prysznic…

Remont łazienki – dobra ekipa to podstawa!

Mimo że remont łazienki pozornie nie wydaje się aż takim wyzwaniem, konsekwencje powierzenia tego zadania niedoświadczonej ekipie remontowej mogą być bardzo dotkliwe! Nie każdy materiał nadaje się do łazienki – to miejsce o dużej wilgotności, dlatego trzeba dysponować wiedzą, które rozwiązania będą w nim bezpieczne i funkcjonalne.

Poza tym tylko doświadczona ekipa wykona projekt w taki sposób, by nie pojawiały się np. problemy z odpływem wody czy dostępem do zaworów. To niby oczywiste kwestie, ale… Sami doskonale wiemy, jak często trzeba takie rzeczy „poprawiać”.