Co położyć na ścianę w sypialni, a co w salonie? Nasze pomysły

Co położyć na ścianę w sypialni, a co w salonie

Jednym z najprostszych, a równocześnie najbardziej efektownych sposobów na metamorfozę sypialni lub salonu jest ozdobienie ściany http://remontymalopolska.pl/okladziny-scienne/. Możliwości mamy naprawdę wiele – maty, okładziny, tapety, fototapety, a może naturalne drewno? Tutaj ogranicza nas tylko twoja wyobraźnia.

Dlaczego warto ozdabiać ściany?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać się oczywista – wykorzystujemy najróżniejsze okładziny, by nasza przestrzeń nieco odżyła, była przyjemna dla oka, żebyśmy dobrze się w niej czuli. Walory estetyczne to jedno, ale nie zapominajmy o funkcjonalności

Zagospodarowanie ściany pozwala nam na zabezpieczenie jej przed zabrudzeniami i rzadsze malowanie. Zwłaszcza miejsce za łóżkiem – jeśli nie jest zabezpieczone zagłówkiem, matą czy fototapetą – brudzi się najszybciej, bo często przed snem opieramy się o ścianę, czytając czy oglądając telewizję. Wszelkie ozdoby to również świetny sposób, by podzielić pomieszczenie na strefy, np. w salonie łączonym z jadalnią można zaakcentować miejsce przy stole, a w sypialni przestrzeń wokół łóżka oddzielić w ten sposób od toaletki czy biurka.

Kraina łagodności

W sypialni warto przemyśleć kolorystykę tapety, fototapety czy okładziny ściennej. To miejsce, które ma sprzyjać wypoczynkowi, a zatem lepiej zrezygnować z krzykliwej czerwieni czy bardzo wyrazistych wzorów (choć to oczywiście kwestia gustu, bo niektórzy świetnie czują się w towarzystwie takich mocnych akcentów).

Dobrze zagospodarować ścianę za łóżkiem lub przeciwległą. Możemy postawić na maty o wypukłej fakturze, okładziny imitujące naturalne materiały – takie jak kamień czy drewno. Możemy zrezygnować z klasycznego zagłówka za łóżkiem na rzecz drewnianych desek aż do sufitu. Ostatnio coraz częściej w sypialniach stawia się na fototapety. Zamiast korzystać z gotowych wzorów, warto stworzyć autorski projekt, wykorzystując np. zdjęcia z wakacji! Dzięki temu tuż po obudzeniu będziemy mogli wrócić myślami do najpiękniejszych wspomnień.

Salonowe rewolucje

Salon jest szczególnym miejscem – to serce domu i przestrzeń, w której odpoczywamy i przyjmujemy gości. Mata, okładzina czy tapeta powinna współgrać z wybraną przez nas aranżacją. Jeśli mamy kominek, ciekawym rozwiązaniem będzie okładzina przypominająca kamień czy cegłę. Do nowoczesnych wnętrz pasować będą panele 3D, które z powodzeniem mogą zawisnąć za telewizorem.

Fani stylu glamour z pewnością zauroczą się błyszczącymi płytkami na wybranej ścianie, a miłośnicy elegancji urozmaicą wnętrze salonu efektowną sztukaterią.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany, ale nie masz pomysłu, jak odświeżyć ścianę – wybierz profesjonalną ekipę remontową, która nie tylko wykona prace, ale również doradzi w zakresie designu!