Dobra firma remontowa – jak ją znaleźć?

Dobra firma remontowa – jak ją znaleźć?

Jeśli w swoim życiu natknąłeś się na niesłowną firmę remontową, która nie dość, że narobiła bałaganu, źle wykonała zlecenie albo… wcale go nie dokończyła, koniecznie czytaj dalej. Tym razem dajemy kilka wskazówek, dzięki którym następnym razem unikniesz takich nieprzyjemności!

Czytaj opinie

To uniwersalna rada dla osób, które chcą skorzystać z dowolnych usług nieznanej firmy. W przypadku ekipy remontowej nabiera jednak szczególnego znaczenia – tutaj konsekwencje nieudanej współpracy mogą się za tobą ciągnąć miesiącami! Wyobraź sobie, że ktoś rozpocznie remont kuchni lub łazienki, a w trakcie prac zniknie na długie tygodnie, uniemożliwiając ci normalne funkcjonowanie. Nie brzmi najlepiej, prawda?

Dlatego właśnie warto korzystać z poleceń i czytać opinie w Internecie. Dobra firma remontowa będzie mogła się pochwalić wysoką notą, a jej wcześniejsi klienci z pewnością szczegółowo opiszą przebieg współpracy – czy ekipa była punktualna i zrealizowała harmonogram? Czy można było liczyć na fachowe doradztwo lub pomoc w wyborze materiałów? Czy prace były uciążliwe? Internet to dziś kopalnia wiedzy na temat firmy, której chcemy zaufać.

Oczekuj więcej

Kiedy zabierasz się za remont – niezależnie, czy ma się on odbywać w domu, mieszkaniu czy biurze – najczęściej chciałbyś załatwić kilka tematów za jednym razem. Szukanie osobnej ekipy do malowania, osobnej do montażu oświetlenia, a jeszcze innej do podłogi to rozmienianie się na drobne i większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

Przeglądając ofertę, wybierz taką firmę remontową, która świadczy jak najszerszy zakres usług. Zwróć uwagę, czy na stronie internetowej znajdują się przykładowe realizacje – na tej podstawie zobaczysz, czy dana firma naprawdę ma doświadczenie. Dziś najlepsze i najbardziej konkurencyjne ekipy oferują nie tylko pełen wachlarz usług, ale również biorą na siebie zakup potrzebnych materiałów, sprzątanie czy doradztwo w dziedzinie aranżacji wnętrza!

Firma remontowa i architekt?

Okazuje się, że to duet idealny. Taka współpraca przynosi same korzyści, a remont nabiera innego wymiaru. Jeśli firma remontowa konsultuje się z architektem, możesz liczyć na realizację najśmielszych pomysłów, a do tego zyskasz wskazówki, które z rozwiązań będzie funkcjonalne i wygodne.

Współpraca z architektem to również same korzyści dla właścicieli restauracji czy hoteli, którzy planują remont. Jak w takich miejscach połączyć nowoczesny design z wygodą klientów i gości? Czym ich zaskoczyć i czym się wyróżnić? To kwestie, którymi nie będziesz musiał się martwić!