Jak optycznie powiększyć pokój? Tapeta będzie idealna!

Jak optycznie powiększyć pokój?

Tapety niektórym nie kojarzą się zbyt dobrze. Dawniej były dostępne w niezbyt szerokiej gamie kolorystycznej i lubiły odchodzić od ścian. Dziś w tej kwestii wiele się zmieniło. Odpowiednio dobrane tapety mogą być synonimem dobrego gustu, a dodatkowo sprawić, że nasze pomieszczenie optycznie się powiększy!

Jaką tapetę wybrać?

Nowoczesne tapety są bardzo funkcjonalne i wytrzymałe. Nie blakną, można je łatwo wyczyścić, nie zmieniają swojego kształtu pod wpływem wilgoci. Dzięki tym cechom nadają się zarówno do salonu, kuchni, łazienki czy pokoju dziecięcego. Są doskonałym pomysłem na odświeżenie wnętrza bez pracochłonnych remontów, mogą też zamaskować niedoskonałości ścian. Współcześnie ich design naprawdę zachwyca – decydując się na tapetę, możemy zaprosić do domu prawdziwe dzieła sztuki.

Wystarczy popatrzeć na aranżacje domów i mieszkań celebrytów – większość z nich została przygotowana przez architektów i w większości dominują właśnie niebanalne tapety. Nie musisz być gwiazdą filmową, by zaprojektować intrygujące wnętrze – możesz znaleźć ekipę remontową, która na co dzień współpracuje z architektami. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystkie prace przebiegną gładko i bez niespodzianek, a dodatkowo według nowoczesnego i funkcjonalnego projektu, przygotowanego przez profesjonalistę!

Jak powiększyć pomieszczenie dzięki tapecie?

Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Tapety ciemne lub pokryte chaotycznymi, mocnymi wzorami mogą dawać przytłaczający efekt i optycznie pomniejszać przestrzeń. Jeśli zależy nam na powiększeniu, powinniśmy zdecydować się na jasne, pastelowe kolory. W sypialni sprawdzą się delikatne tapety pokryte subtelnym wzorem, w salonie można łączyć różne rodzaje tapet, wydzielając w ten sposób strefy.

Warto też zwrócić uwagę na tapety w pionowe lub poziome pasy czy kreski. Świetnie „podniosą” niskie pomieszczenia lub zatuszują wrażenie nadmiernej strzelistości, często spotykane w pokojach w kamienicach.

Czy fototapeta może optycznie powiększać?

Okazuje się, że tak! Jest to rozwiązanie często spotykane w nowoczesnych aranżacjach. Dzięki możliwościom techniki współczesne fototapety mają doskonałą jakość, można je nawet zaprojektować pod indywidualne zamówienie, wykorzystując np. zrobione przez nas zdjęcie. Motyw okna, pejzaże, chmury, błękitne niebo – to sprytne tricki, by zyskać wrażenie przestrzenności w dowolnym pomieszczeniu!

Pamiętajmy, by montaż tapet powierzyć profesjonalistom. Nawet jeśli wydaje nam się, że poradzimy sobie z tym zadaniem, jeden niewinny błąd może zniweczyć cały efekt. Tapeta zacznie się falować, obwieszać, straci estetyczny wygląd… Nie warto ryzykować. Dobra ekipa remontowa, współpracująca z architektem wnętrz, to gwarancja w stu procentach udanej aranżacji.