Remont biura – o czym warto pamiętać?

Remont biura - o czym warto pamiętać?

Jak przeprowadzić remont biura i nie zwariować? Czy remonty zawsze wiążą się z kompletnym chaosem, bałaganem, a nawet koniecznością przenoszenia stanowisk w inne miejsce? Dziś kilka słów o tym, jak przeprowadzić remont biura szybko i sprawnie!

Wybierz odpowiednią ekipę

Teoretycznie to zasada, która powinna obowiązywać przy wszystkich remontach. W przypadku biura zyskuje jednak szczególne znaczenie: o ile w domu możemy w razie czego odesłać niesłownych fachowców i co najwyżej pomęczyć się dłużej z bałaganem, o tyle w pomieszczeniach firmowych taki scenariusz jest nie do przyjęcia. Poszukiwanie lepszej ekipy wydłuży cały proces, sprawi, że wydajność pracowników spadnie, trudno też będzie zaprosić kontrahentów do siedziby. A zatem, dobra ekipa remontowa to podstawa!

Możemy poczytać opinie w Internecie i popytać znajomych. Zwracajmy uwagę na zespoły fachowców znających się na wielu rzeczach. Świetnie, jeśli jedna ekipa załatwi nam malowanie, tynkowanie, hydraulikę i milion innych spraw.

Remont biura: o czym nie można zapomnieć?

Po pierwsze, zanim rozpoczniemy remont, omówmy wszelkie szczegóły: czy w czasie prac trzeba będzie wyłączyć jakieś pomieszczenia z eksploatacji? Jak będzie wyglądał harmonogram, kiedy zakończą się poszczególne etapy? Kto zajmie się dostawą materiałów budowlanych i sprzątaniem?

Tu znów powracamy do kwestii wyboru odpowiedniej ekipy. Wiele firm remontowych oferuje kompleksowe usługi: zamawiający nie musi się martwić o nic! Zarówno zakupy, jak i sprzątanie pozostają zadaniem ekipy. Dodatkowo doświadczeni fachowcy mogą podpowiedzieć, które z prowadzonych prac należy zgłosić do urzędu. Jeśli remontujemy pomieszczenia firmowe, porządek w papierach i stosowne zezwolenia to podstawa!

Trendy w aranżacji biura

Zdecydowaliśmy się nie tylko na zwykłe odświeżanie ścian, ale planujemy totalną metamorfozę przestrzeni do pracy i rozmów z klientami. Zależy nam na niebanalnym designie, estetyce i funkcjonalności. Co w takiej sytuacji? Najprościej poprosić o pomoc architekta!

To osoba, która uwzględni wszystkie potrzeby osób pojawiających się w firmie, dobierze idealne oświetlenie, zwróci uwagę na materiały (choćby na to, co położyć na podłodze, by nie odkształcało się pod wpływem ciężaru biurowych krzeseł czy szaf z dokumentami). Z pewnością stworzy też atmosferę miejsca. Dzięki wsparciu architekta klienci, wspólnicy czy zarząd będą mogli prowadzić negocjacje w wyjątkowych przestrzeniach.

Niektóre firmy remontowe na co dzień współpracują z architektem – postarajmy się znaleźć właśnie kogoś takiego! W ten sposób remont biura minie bez żadnych problemów: nie tylko zostanie przeprowadzony fachowo i kompleksowo, ale też w dobrym stylu!