Remont przedpokoju – co na ściany? Kilka inspirujących pomysłów

Przedpokój to często zaniedbywana część naszych mieszkań. Niechętnie go remontujemy, wychodząc z założenia, że nie jest to zbyt istotna przestrzeń. To duży błąd, bo niebanalny przedpokój jest wizytówką mieszkania i sposobem na to, by już od progu czuć się w nim przytulnie i swojsko. Jakie metamorfozy warto tam przeprowadzić?

Zagraj światłem

Przedpokoje bywają ciemne i zagracone. Zrzucamy tam kurtki i buty i przechodzimy do kolejnego pomieszczenia, mało troszcząc się o to, co wita nas tuż za progiem. A gdyby tak w przedpokoju zamontować listwę przy podłodze z oświetleniem ledowym?

To nowoczesny i ciekawy sposób na ożywienie przestrzeni przy stosunkowo niewielkich kosztach. Punkty świetlne mogą znaleźć się również w okolicy szafy lub półek na buty – to funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu już nigdy nie będziemy musieli szukać rękawiczek lub czapek wśród ciemnych półek.

Postaw na jasne kolory

Przy aranżowaniu przedpokoju powinniśmy inwestować w materiały, które łatwo się czyści. Warto pomyśleć o okładzinie ściennej, zapobiegającej ciągłemu brudzeniu ścian, lub kamieniach dekoracyjnych, które w połączeniu z punktami świetlnymi stworzą niebanalny duet.

Planując remont ciasnego przedpokoju dobrze jest umieścić w projekcie spore lustro, które nie tylko pomoże w perfekcyjnym przygotowaniu się do wyjścia, ale przede wszystkim optycznie powiększy przestrzeń. Pomocne mogą być również drzwi z doświetlami, dzięki którym zyskamy dodatkowe źródło światła.

W przedpokoju dobrze prezentują się też farby strukturalne oraz tapety dopasowane do stylu pozostałych pomieszczeń. Unikajmy ciemnych  kolorów, które od progu będą robiły nieco przygnębiające wrażenie. Lepiej postawić na odcienie kremowe, beżowe, neutralne szarości i dużo światła!

Nie zapomnij o dodatkach

Kiedy nasz przedpokój przejdzie metamorfozę, warto czymś ozdobić ściany. Często wydaje nam się, że obrazy, plakaty czy ramy ze zdjęciami są zarezerwowane wyłącznie dla pokoi. Tymczasem świetnie sprawdzą się i tutaj.

Jeśli jednak jesteś tradycjonalistą i niekoniecznie chcesz na ścianach zawieszać obrazy, możesz zdecydować się na drewnianą ramkę lub skrzynkę na klucze, która sprawi, że już nigdy nie będziesz ich w ostatniej chwili szukał. Jeśli nie dysponujesz dużą szafą, wystarczy, że na ścianie zawiesisz ciekawy wieszak na kurtki.

Pamiętaj, że remont przedpokoju warto zlecić sprawdzonej ekipie fachowców, która nie tylko doradzi, w jakie materiały zainwestować, ale też nada twojej wizji realny kształt i sprawi, że z przyjemnością będziesz wracał do domu!