Sufit podwieszany – czy warto go mieć?

Sufit podwieszany – czy warto go mieć?

Sufity podwieszane nie wydają się być przemijającym trendem. Na dobre zadomowiły się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też obiektach komercyjnych czy usługowych. Jakie korzyści można osiągnąć, decydując się na sufit podwieszany, i jak zabrać się do jego wykonania?

Sufit podwieszany – najważniejsze funkcje

Możliwości wykorzystania takiej konstrukcji są naprawdę spore. Po pierwsze, dzięki sufitom podwieszanym możemy zamaskować jakieś nierówności, niedociągnięcia po poprzednich remontach czy nawet kable.

Po drugie, inwestując w takie rozwiązanie, możemy stworzyć dodatkowe źródło światła albo w ogóle postarać się o taki dobór ledów, dzięki któremu zyskamy bardziej nastrojowe oświetlenie, np. w sypialni czy salonie.

Po trzecie, dzięki nim pomieszczenie staje się bardziej przytulne, a jeśli dodatkowo między profile nośne włożymy wełnę mineralną, świetnie wyciszymy każde pomieszczenie. Ogólnie jest to ciekawy i przykuwający wzrok element wnętrza, dlatego warto rozważyć jego stworzenie!

Garść inspiracji

Sufity podwieszane kojarzą się z nowoczesnymi, czystymi przestrzeniami, ale można je też wykorzystywać w bardziej tradycyjnych aranżacjach, np. takich, gdzie króluje drewno i styl rustykalny. Z tego rozwiązania korzystają też właściciele kamienic, by nieco „obniżyć” wrażenie strzelistości w pokojach.

W kuchni dzięki sufitom podwieszanym zyskamy dodatkowe punkty świetlne, szczególnie przydatne nad blatem roboczym czy kuchenną wyspą. W sypialni dzięki temu rozwiązaniu możemy stworzyć niezwykle klimatyczne, sprzyjające wypoczynkowi oświetlenie. W salonie natomiast sufit podwieszany może być mocnym elementem aranżacji, czymś, co przykuwa wzrok i staje się kropką nad „i”. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by sufit podwieszany pojawił się w łazience, ale tutaj konieczny będzie wybór odpowiednich, odpornych na wilgoć płyt.

Sufit podwieszany – jak zrobić?

Teoretycznie wykonanie sufitu podwieszanego nie powinno wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza dla kogoś, kto ma już jakieś doświadczenia w tej kwestii. W praktyce jednak wymagana jest pewna wiedza związana np. z tym, jak mocować ledy – niedociągnięcia w tej kwestii mogą być katastrofalne w skutkach i zagrażać bezpieczeństwu!

Dlatego też montaż sufitu podwieszanego warto powierzyć fachowcom. Tylko w ten sposób mamy gwarancję, że wszystko zostanie zaprojektowane po naszej myśli, a co najważniejsze – z zachowaniem wszystkich kwestii decydujących o naszym bezpieczeństwie.